• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Catering
  • Smaaksafari gids Amsterdam
  • Recepten
    • Afrika
    • Azië
    • Europa
    • Midden-Oosten
    • Noord- Zuid- en Midden-Amerika
  • Eten en weten
  • Over mij
  • Home

Echte Gerechten

grenzeloos lekker eten

Curaçaose aardappelsalade van tante Janine

september 7, 2022 Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

Curaçaose aardappelsalade met ei, prei en appel
Heerlijke Curaçaose aardappelsalade met ei, prei en appel

Voor én met een appel en een ei maak je deze fluweelzachte aardappelsalade in Curaçaose stijl.

Op feestjes of barbecues in Curaçaose stijl komen vaak heerlijke smeuïge salades op tafel. Denk aan een kipsalade, een roze huzarensalade of aardappelsalade. Dat smeuïge dat maakt nu net het verschil in dit aardappelsalade recept.

In tegenstelling tot schijfjes of brokjes aardappel is deze aardappelsalade heerlijk zacht en smooth. Tussendoor proef je dan steeds een klein stukje appel, ei of prei. Zo blijft elke hap een feestje.

Nadat ik deze aardappelsalade voor het eerst proefde, probeerde ik het recept meteen van tante Janine los te peuteren. Daarna heb ik het nog een paar keer gemaakt totdat het naar mijn zin was en de verhoudingen voor mijn gevoel klopte. Ik gebruik de ene keer prei en de andere keer bosui, maar het originele recept is met prei.

Recept voor Curaçaose aardappelsalade met appel, ei en prei

Handige ’tools’

een eiersnijder
een fijne aardappelstamper

Ingrediënten

1 kilo kruimige aardappels
ongeveer 80 gram prei (alleen het witte deel) of 4 stengels bosui
1 eetlepel piccalilly
4 eieren
2 appels (bijvoorbeeld Elstar)
10 eetlepels mayonaise (geen Belgische of iets dergelijke)
zout naar smaak (wees hier niet te zuinig mee)

Bereiding

Schil de aardappels, spoel ze af. Snijd grotere exemplaren alvast in twee of vier stukken. Doe de geschilde stukken aardappel in een kookpan en zet de aardappelen bijna geheel onder koud water. Voeg nog een eetlepel fijn zout toe.

Breng met een deksel op de pan het water met de aardappelen aan de kook. Zet het vuur daarna zachter en laat zachtjes koken. Kook zo in ongeveer 15 tot 20 minuten de aardappelen gaar.

Breng in een steelpan met water de 4 eieren aan de kook. Als het water kookt, zet je het vuur weer wat zachter. Zorg dat het water blijft borrelen. Kook de eieren hard in 8 minuten. Giet daarna het kokende water weg en laat de eieren onder koud water uit de kraan schrikken. Laat de eieren nog even in de steelpan gevuld met koud water staan, zodat ze verder kunnen afkoelen.

Was nu de prei of bosui. Gebruik van de prei alleen het witte gedeelte. Snijd van de onderkant een plakje af. Verwijder het buitenste blad. Zowel bij de prei als de bosui moet dit gebeuren. Check even of je prei nog steeds zandvrij is. Spoel anders nogmaals goed af. Snijd de prei of bosui zo fijn mogelijk.

Zijn je aardappelen nog niet gaar, begin dan alvast met de appels.

Prik na 15 tot 20 minuten met een aardappelschilmesje in een wat groter stuk aardappel om te kijken of deze gaar is. Als de aardappelen al een beetje uit elkaar beginnen te vallen dan geeft dat niet.

Giet de gare aardappelen af en stamp ze met een fijne aardappelstamper fijn. Voeg alvast de prei of bosui toe en laat dit samen zo uitwasemen.

Terwijl de aardappels met de prei of bosui staan uit te dampen, ga je verder met de appels. Deze hoef je niet te schillen, maar daarom moet je ze wel even voor gebruik wassen met koud water. Verwijder wel het klokhuis en snijd de appels in hele kleine stukjes. Het liefst ter grote van een doperwt.

Pel de eieren en snijd deze ook weer in in kleine stukjes ter grote van een doperwt. Dit gaat het beste met een eiersnijder, waarin je eerst het ei in plakjes snijd. Dan het ei in de eiersnijder een kwartslag draait en nogmaals het ei snijdt.

Roer nu ook de stukjes ei en appel door de puree. Voeg de piccalilly en de 10 eetlepels mayonaise toe en meng met een vork of lepel alles goed door elkaar. Mocht je nog klontjes in je salade tegenkomen, gebruik dan nog een keer je stamper of prak dat ene klontje fijn met een vork.

Proef en breng je aardappelsalade verder op smaak door nog meer fijn keukenzout toe te voegen. Wees niet te zuinig, want net te flauwe aardappelsalade is zonde. Mocht je de aardappelsalade toch nog niet smeuïg genoeg vinden, voeg dan nog wat extra mayonaise toe.

Laat je aardappelsalade liefst een nachtje rusten in de koelkast voordat je deze gaat eten. De volgende dag is deze namelijk nog lekkerder.

Meer Antilliaanse recepten

Antilliaanse pompoenpannenkoeken – Arepa di Pampuna

Ijsthee met Antilliaanse vibes

Mijn Antilliaanse kookboekentips

Houd je net als ik van het eiland Curacao of van Antilliaans eten en kookboeken. Check dan deze kookboeken.

De complete Antilliaanse keuken
met
300 recepten uit Aruba, Bonaire en Curaçao
Van Jurino Ignacio. Samen met zijn vrouw heeft hij zijn ziel en zaligheid in dit boek gelegd. Een hele mooie kennismaking met de Antilliaanse keuken. 

Of ga naar de boekhandel in Curacao, bij Mensing’s Caminada hebben ze best heel wat keuze. En kijk daar naar kookboeken van Désiree da Costa Gomez. Zelf heb ik het kookboek ‘Authentic Dutch Caribbean Cuisine’ van haar en dat vind ik een fijn boekje.

 

 

Gerelateerd

Noord- Zuid- en Midden-Amerika, Recepten Antilliaans, BBQ, bijgerecht, ei, salade

Lees Interacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Smaaksafari update

Volg EchteGerechten.nl

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Categorieën

Afrikaans Amerikaans Amsterdam aubergine BBQ bijgerecht Chinees citroen diner ei feta Frans gehakt gember Hollandse pot Indisch Indonesisch Italiaans kaas kaneel Kerst kip koriander limoen Marjolein Marokkaans Mexicaans Nederlands noedels ontbijt Pasen pasta Poke rijst rijstwijn salade sesamolie soep sojasaus Spaans tapas vegetarisch vis wereldgerecht zalm

Favorieten

Risotto met truffel, rode wijn en Parmezaanse kaas

december 20, 2022 By Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

Mexicaans ontbijt met ei

Zin in een Mexicaans ontbijt? Met dit recept maak je Huevos Rancheros

januari 10, 2017 By Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

Thaise soep Tom Ka Kai

Recept voor Tom Kha Kai – Thaise kippensoep met Laos

oktober 3, 2017 By Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

echtegerechten.nl

Heerlijk hapje voor kerst en oudejaarsavond! 😋🎄🥂 M Heerlijk hapje voor kerst en oudejaarsavond! 😋🎄🥂 Maar ook heel geschikt om in het nieuwe jaar nog de laatste ouwe oliebollen op te maken zo. Omdat je het nieuwe jaar toch ook goed mag beginnen toch? 😘 Heb jij al eens plakjes oliebol geroosterd en gebruikt als toastje? Forelsalade met zalmeitjes of ouwe kaassalade erop lijkt me ook heerlijk! Nog tips voor wat vast ook lekker is erop? Ik houd me aanbevolen!
#oliebol #oliebollen #oudeoliebollen #foieroyale #moussedecanard #kersthapjes #oudejaarsavond #hapjes #samengenieten #oliebollentijd #krentenbollen #lekkerehapjes #hapjesrecepten
KERSTRECEPTEN INSPIRATIE blog maar dan wel met rec KERSTRECEPTEN INSPIRATIE blog maar dan wel met recepten van over de hele wereld. Oftewel grenzeloos lekker! 🥰🎄🌍 Ga jij voor een Hollands menu of kijk je ook graag over de grens? Check snel m'n blog met alle kerstproof wereldse recepten:
https://echtegerechten.nl/grenzeloos-lekker-kerstmenu/ 
#kerstrecepten #kerstrecept #kerstblog #kerst #sameneten #grenzelooslekker #echtegerechten
Oliebollen met kaas en crispy chili olie!! Ik ga e Oliebollen met kaas en crispy chili olie!! Ik ga er niet anderhalf uur voor naar Oss rijden. Naar @oliebollenoss die samen met @marlon.kempenaar deze bol bedacht hebben. Maar ik had wel zin in deze hartige oliebol. Dus hierbij een doe-het-zelf variant. En die is voor herhaling vatbaar.😋😋😋 Ga jij 'm halen in Oss of ga je 'm zelf proberen te maken? Of allebei niet? 🤣 Dank voor de inspiratie Marlon en Oliebollen Oss! ❤️
¡Hola @patanegraamsterdam ! Lang geleden kwam ik h ¡Hola @patanegraamsterdam ! Lang geleden kwam ik hier graag. De hoogste tijd om opnieuw te ontdekken of dat nog steeds het geval is. Dit keer een doordeweekse tapaslunch in een lekker relaxed rustige Pata Negra. Dat is 's avonds in het weekend waarschijnlijk nog steeds andere koek. Maar de tapas.... Muy rico! Oftewel LEKKERRRRR!!! Perfecte calamaris, goddelijke pan con tomate, knapperige aubergine en heerlijke garnalen. Hasta pronto @patanegraamsterdam ! 😋🥂🇪🇸

#uiteteninamsterdam #uiteten #amsterdam #smaaksafariamsterdam #smaaksafarigids #restaurantgidsamsterdam #linkinbio #proefspanje #grenzelooslekkereten #inamsterdam #samengenieten #spaanseten #tapas #tapasespañolas #tapaslunch #lunchinamsterdam
Na een wandeling door het bos in Almere Haven was Na een wandeling door het bos in Almere Haven was het tijd voor niet zomaar een lunch... het was tijd voor een lunch met Antilliaanse pastechi.🥳 Pastechi zoals ik die graag als ontbijtje weghap tijdens vakanties op Curaçao, waar ze eigenlijk de hele dag door gegeten worden. Dit is ook meteen de snack waar ik mijn zoon 's nachts (of 's ochtends 😘) wakker voor mag maken. Dus graag meteen een grote doos vol met kip, rundvlees en kaas gevulde deegpakketjes! 😍🇨🇼💪 Fijn dat je dit gewoon kan bestellen en afhalen in Almere. Dank @jlskitchenandmore We hebben er met z'n zessen enorm van genoten! 
#pastechi #grenzelooslekkereten #proefcuracao #curaçao #curacao #almere #hetkaninalmere #antilliaanseten #antilliaans #echtegerechten #snacktime😋 #alldaysnack #ilovecuracao #etenverbindt #sameneten #inalmere
Wat een geweldig cadeau! En dat terwijl de Sint no Wat een geweldig cadeau! En dat terwijl de Sint nog niet eens in het land is. Deze tekening maakte Elise van @visueliseren voor me. Hoe mooi en hoe raak, want dit is precies wat ik jou te bieden heb, de wereld op een bord.🥰🌍🍽️ Ga je met me mee op ontdekkingsreis, op smaaksafari? Check dan de link in bio voor de Smaaksafarigids Amsterdam, volg me hier op insta of check alle wereldse recepten, blogs en restauranttips op echtegerechten.nl. Wil je zelf ook dit soort geweldige tekeningen voor je blog of bedrijf? Check dan snel @visueliseren haar site want zij heeft strooit momenteel met mini-maatwerk-illustraties en die wil jij nu je deze tekening hebt gezien toch ook? 😍

#worldonaplate #dewereldopjebord #smaaksafari #visueliseren #grenzelooslekkereten #smaaksafari #echtegerechten #uiteten #samengenieten #strooigoed #racoon #eattheworld #etenverbindt
Volg op Instagram


Zoek op ingrediënt, bv op gember of aubergine

Footer

Informatie

  • Klantenportaal
  • Disclaimer
  • Algemene Voorwaarden
  • Privacystatement
  • Klachtenregeling
  • Cookieregeling

Jouw recept op deze website? Dat kan!

Heb jij een authentiek recept, bijvoorbeeld een overheerlijk familierecept en zie je dat graag terug  op deze website.

Mail het dan naar Marjolein op info@echtegerechten.nl en zij neemt contact met je op.

Zoek op keuken (bv Italiaans, Amerikaans, Indonesisch)

Copyright © 2026 · Daily Dish Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

EchteGerechten.nl gebruikt cookies om ervoor te zorgen dat deze website zo soepel mogelijk draait, om het gebruik van de website te analyseren en voor marketingdoeleinden. Door op akkoord te drukken, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies en het verzamelen van informatie. Wil je geen cookies toestaan, klik dan op " Geen cookies toestaan" of lees meer in het cookiebeleid.