• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Catering
  • Smaaksafari gids Amsterdam
  • Recepten
    • Afrika
    • Azië
    • Europa
    • Midden-Oosten
    • Noord- Zuid- en Midden-Amerika
  • Eten en weten
  • Over mij
  • Home

Echte Gerechten

grenzeloos lekker eten

Dit Mexicaanse recept van zwarte bonen is zo klaar en smaakt heerlijk op brood, bij je taco’s en huevos rancheros

maart 19, 2019 Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

HuevosyFrijoles-vierkant1020x1020

Bonen, bonen, bonen. Als je in Nederland een Mexicaans recept bekijkt, gaat er 9 van de 10x een blikje (zwarte) bonen door. Alleen in Mexico zelf gaat dat toch anders. Daar doen ze de bonen eigenlijk nooit door het eten, maar krijg je ze erbij.

Dit simpele Mexicaanse recept van zwarte of kidney bonen eet je in Mexico bij je ontbijt, lunch of diner. Het maakt niet uit of je taco’s besteld of iets met eieren. Dikke kans dat dit erbij zit. Zelfs een torta (een Mexicaans broodje) besmeer je met deze spread van zwarte bonen, die in het Spaans sprekende Mexico ‘frijoles fritos’ heten. Onlangs maakte ik weer eens dit Mexicaanse ontbijt. Nu met ‘frijoles fritos’ erbij (spreek uit friegoles frietos).

Deze Mexicaanse ‘Frijoles fritos’ maak je traditioneel gezien door de bonen eerst een nachtje te weken en dan te koken met ui en knoflook. Soms wordt een deel van de bonen gepureerd. Daarna bak je bonen samen met de gepureerde bonen in de koekenpan op. In het Engels is de term ‘refried beans’, wat de spijker op zijn kop slaat: opnieuw gebakken bonen.

Maar goed, er is een snelle manier die mij prima is bevallen. Ik gebruik hiervoor zwarte bonen uit blik uit de supermarkt.

Mexicaans recept voor snelle frijoles fritos

Ingrediënten

  • 1 blik zwarte bonen á 400 gram
  • scheutje zonnebloemolie (of olijfolie)
  • zout naar smaak
  • 75 gram feta, verkruimeld

Bereiding

1. Neem 1 blik zwarte bonen van 400 gram. Giet het vocht af in een bakje. Prak vervolgens 2/3 van de bonen met een vork tot een prakje.

2. Doe wat olijfolie of zonnebloemolie in een koekenpan met anti-aanbaklaag. Doe de bonenprak met een scheutje vocht van de bonen in de pan. Roer door elkaar en breng aan de pruttel. Doe de rest van de bonen erbij en roer weer door.

3. Laat ongeveer 10 minuten pruttelen en roer regelmatig. Het heeft nogal de neiging aan te koeken.

4. Voeg eventueel nog wat vocht toe. Als het afkoelt wordt het snel nog dikker, dus voeg als het erg dik wordt nog wat vocht uit het blik toe.

5. Na 10 minuten is het klaar. Proef even en voeg naar smaak nog wat zout toe. Het ene blik zwarte bonen is zouter dan de andere.

6. Bestrooi met wat verkruimelde feta en serveer bij je Huevos Rancheros of kiptaco’s.

Met deze snelle frijoles fritos maak je een heerlijke Mexicaanse sandwich. Het recept vind je meteen hierna.

Recept voor een heerlijke Mexicaanse sandwich – de Mexicaanse torta

Mexicaanse Torta kip en avocado

Ingrediënten

  • 2 witte pistolets of Italiaanse bollen
  • Ingelegde jalapeño pepers in stukjes gesneden (uit een potje)
  • Frijoles fritos (zie recept hierboven)
  • Ijsbergsla, fijngesneden
  • 1 avocado, schil en pit verwijderd en in reepjes gesneden
  • optioneel: een restje gegrilde kip

1. Snijd de pistolets of bollen open en besmeer royaal met de frijoles fritos.

2. Leg er een paar ringetjes ingelegde jalapeno pepers op (verkrijgbaar in een potje van bijvoorbeeld het merk Santa Maria).

3. Vervolgens een paar plakjes sla en avocado.

4. Mocht je nog wat kip uit de oven of grill over hebben van de volgende dag, trek dat van het botje af en in stukjes. Leg dat ook op je broodje. Maar zonder is ook heel lekker.

5. Bestrooi met wat verkruimelde feta en klap het broodje dicht.

Eet smakelijk!

Trek in meer Mexicaanse recepten?

Makkelijke Mexicaanse kiptaco’s zonder pakjes en zakjes
De lekkerste guacamole!
Courgettesoep met een Mexicaanse touch
Mexicaans ontbijt met tortilla, tomatensalsa en gebakken ei

De Mexicaanse keuken is echt één van mijn lievelingskeukens en in Nederland wordt deze nog teveel door elkaar gehaald met de Tex-Mex keuken. Dus doe jezelf een plezier en schaf minstens één goed en authentiek Mexicaans kookboek aan.

Het kookboek Comida Mexicana van Rosa Cienfuegos kan ik je daarvoor van harte aanraden. In ‘Comida Mexicana‘ vind je authentieke recepten die overheerlijk én maakbaar zijn en de Mexicaanse eetcultuur weerspiegelen. Het is daarnaast ook een praktisch kookboek. Hierin geen ellenlange lijsten met benodigde ingrediënten en toch haal je met dit kookboek de echte Mexicaanse eetcultuur in huis.

Ter info, op deze pagina staan enkele affiliate links.

Gerelateerd

Noord- Zuid- en Midden-Amerika, Recepten bijgerecht, feta, kaas, Mexicaans, ontbijt

Lees Interacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Smaaksafari update

Volg EchteGerechten.nl

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Categorieën

Afrikaans Amerikaans Amsterdam aubergine BBQ bijgerecht Chinees citroen diner ei feta Frans gehakt gember Hollandse pot Indisch Indonesisch Italiaans kaas kaneel Kerst kip koriander limoen Marjolein Marokkaans Mexicaans Nederlands noedels ontbijt Pasen pasta Poke rijst rijstwijn salade sesamolie soep sojasaus Spaans tapas vegetarisch vis wereldgerecht zalm

Favorieten

Zelf bitterballen maken – kookboekreview #1

mei 28, 2020 By Marjolein Boekel - de Bruijn 6 Reacties

Witte asperges met ham en ei, maar toch anders.

Niet klassieke Hollandse asperges met ham en ei − lekker nèt even anders

mei 26, 2019 By Marjolein Boekel - de Bruijn Reageer

Poke Bowl Rotterdam

Aloha! Ontdek Hawaï – Wat is Poke?

april 2, 2017 By Marjolein Boekel - de Bruijn 1 Reactie

echtegerechten.nl

Heerlijk hapje voor kerst en oudejaarsavond! 😋🎄🥂 M Heerlijk hapje voor kerst en oudejaarsavond! 😋🎄🥂 Maar ook heel geschikt om in het nieuwe jaar nog de laatste ouwe oliebollen op te maken zo. Omdat je het nieuwe jaar toch ook goed mag beginnen toch? 😘 Heb jij al eens plakjes oliebol geroosterd en gebruikt als toastje? Forelsalade met zalmeitjes of ouwe kaassalade erop lijkt me ook heerlijk! Nog tips voor wat vast ook lekker is erop? Ik houd me aanbevolen!
#oliebol #oliebollen #oudeoliebollen #foieroyale #moussedecanard #kersthapjes #oudejaarsavond #hapjes #samengenieten #oliebollentijd #krentenbollen #lekkerehapjes #hapjesrecepten
KERSTRECEPTEN INSPIRATIE blog maar dan wel met rec KERSTRECEPTEN INSPIRATIE blog maar dan wel met recepten van over de hele wereld. Oftewel grenzeloos lekker! 🥰🎄🌍 Ga jij voor een Hollands menu of kijk je ook graag over de grens? Check snel m'n blog met alle kerstproof wereldse recepten:
https://echtegerechten.nl/grenzeloos-lekker-kerstmenu/ 
#kerstrecepten #kerstrecept #kerstblog #kerst #sameneten #grenzelooslekker #echtegerechten
Oliebollen met kaas en crispy chili olie!! Ik ga e Oliebollen met kaas en crispy chili olie!! Ik ga er niet anderhalf uur voor naar Oss rijden. Naar @oliebollenoss die samen met @marlon.kempenaar deze bol bedacht hebben. Maar ik had wel zin in deze hartige oliebol. Dus hierbij een doe-het-zelf variant. En die is voor herhaling vatbaar.😋😋😋 Ga jij 'm halen in Oss of ga je 'm zelf proberen te maken? Of allebei niet? 🤣 Dank voor de inspiratie Marlon en Oliebollen Oss! ❤️
¡Hola @patanegraamsterdam ! Lang geleden kwam ik h ¡Hola @patanegraamsterdam ! Lang geleden kwam ik hier graag. De hoogste tijd om opnieuw te ontdekken of dat nog steeds het geval is. Dit keer een doordeweekse tapaslunch in een lekker relaxed rustige Pata Negra. Dat is 's avonds in het weekend waarschijnlijk nog steeds andere koek. Maar de tapas.... Muy rico! Oftewel LEKKERRRRR!!! Perfecte calamaris, goddelijke pan con tomate, knapperige aubergine en heerlijke garnalen. Hasta pronto @patanegraamsterdam ! 😋🥂🇪🇸

#uiteteninamsterdam #uiteten #amsterdam #smaaksafariamsterdam #smaaksafarigids #restaurantgidsamsterdam #linkinbio #proefspanje #grenzelooslekkereten #inamsterdam #samengenieten #spaanseten #tapas #tapasespañolas #tapaslunch #lunchinamsterdam
Na een wandeling door het bos in Almere Haven was Na een wandeling door het bos in Almere Haven was het tijd voor niet zomaar een lunch... het was tijd voor een lunch met Antilliaanse pastechi.🥳 Pastechi zoals ik die graag als ontbijtje weghap tijdens vakanties op Curaçao, waar ze eigenlijk de hele dag door gegeten worden. Dit is ook meteen de snack waar ik mijn zoon 's nachts (of 's ochtends 😘) wakker voor mag maken. Dus graag meteen een grote doos vol met kip, rundvlees en kaas gevulde deegpakketjes! 😍🇨🇼💪 Fijn dat je dit gewoon kan bestellen en afhalen in Almere. Dank @jlskitchenandmore We hebben er met z'n zessen enorm van genoten! 
#pastechi #grenzelooslekkereten #proefcuracao #curaçao #curacao #almere #hetkaninalmere #antilliaanseten #antilliaans #echtegerechten #snacktime😋 #alldaysnack #ilovecuracao #etenverbindt #sameneten #inalmere
Wat een geweldig cadeau! En dat terwijl de Sint no Wat een geweldig cadeau! En dat terwijl de Sint nog niet eens in het land is. Deze tekening maakte Elise van @visueliseren voor me. Hoe mooi en hoe raak, want dit is precies wat ik jou te bieden heb, de wereld op een bord.🥰🌍🍽️ Ga je met me mee op ontdekkingsreis, op smaaksafari? Check dan de link in bio voor de Smaaksafarigids Amsterdam, volg me hier op insta of check alle wereldse recepten, blogs en restauranttips op echtegerechten.nl. Wil je zelf ook dit soort geweldige tekeningen voor je blog of bedrijf? Check dan snel @visueliseren haar site want zij heeft strooit momenteel met mini-maatwerk-illustraties en die wil jij nu je deze tekening hebt gezien toch ook? 😍

#worldonaplate #dewereldopjebord #smaaksafari #visueliseren #grenzelooslekkereten #smaaksafari #echtegerechten #uiteten #samengenieten #strooigoed #racoon #eattheworld #etenverbindt
Volg op Instagram


Zoek op ingrediënt, bv op gember of aubergine

Footer

Informatie

  • Klantenportaal
  • Disclaimer
  • Algemene Voorwaarden
  • Privacystatement
  • Klachtenregeling
  • Cookieregeling

Jouw recept op deze website? Dat kan!

Heb jij een authentiek recept, bijvoorbeeld een overheerlijk familierecept en zie je dat graag terug  op deze website.

Mail het dan naar Marjolein op info@echtegerechten.nl en zij neemt contact met je op.

Zoek op keuken (bv Italiaans, Amerikaans, Indonesisch)

Copyright © 2026 · Daily Dish Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

EchteGerechten.nl gebruikt cookies om ervoor te zorgen dat deze website zo soepel mogelijk draait, om het gebruik van de website te analyseren en voor marketingdoeleinden. Door op akkoord te drukken, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies en het verzamelen van informatie. Wil je geen cookies toestaan, klik dan op " Geen cookies toestaan" of lees meer in het cookiebeleid.